Skip to main content

AbbVie, Toplum Gönüllüsü gençleri desteklemek için iyilik peşinde koştu!

  • Global biyofarma şirketi AbbVie, İstanbul’da gerçekleşen Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na çalışanları ile birlikte katıldı. AbbVie, bu proje ile gençlerin eğitimine destek oldu.

İSTANBUL, 11 Kasım 2018 - Dünya çapında yenilikçi, hasta odaklı, spesifik tedavilere odaklanan, sürekli yeni tedaviler geliştiren global biyofarma şirketi AbbVie, bu kez gençlerin eğitimine odaklandı. AbbVie çalışanları, 11 Kasım Pazar günü gerçekleşen Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte katıldı. AbbVie, bu proje ile daha iyi bir dünyada bir arada yaşayabilmek için, gençlerin emeklerine ve çabalarına ortak olabilmek için iyilik peşinde koştu.

AbbVie Türkiye Hasta İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Figen Şamdancı, AbbVie olarak gençlerin eğitimine büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Her yıl yine TOG ile topluma destek olmak amacıyla farklı projeler gerçekleştirdiklerini belirten Şamdancı, bu doğrultuda İstanbul Maratonu’na katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Şamdancı, “AbbVie olarak misyonumuz; dünya çapında yenilikçi, hasta odaklı, spesifik tedavilere odaklanan ve sürekli yeni tedaviler geliştiren biyofarma şirketi olmak. Topluma faydalı olabilecek her alanda çalışmalar yapmaya özen gösteriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her ülkede, toplumlara fayda sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Türkiye’nin her köşesinde sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten AbbVie ekibi, bu sene de adımlarını gençleri desteklemek için attı.

TOG Hakkında

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesi. Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 81 ilinde üniversitelerinde 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarını sağlayarak kişisel gelişimlerini de destekliyor. Gençler tüm projeleri, vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve sosyal girişimcilik ilkeleri çerçevesinde hayata geçiriyor. Vakıf tüm çalışmalarıyla çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunmayı hedefliyor. 2017 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 74.613 gencin katılımıyla 1.839 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerel kaynağı da harekete geçirerek projelerine yerel halkın katılımını sağladılar. Geçtiğimiz yıl 872 akran eğitimi alan ve bu eğitimlerle güçlenen gençler, 825.920 kişiye çok çeşitli alanlarda temas etti. www.tog.org.tr 

TR/ABV/1018/1310