Skip to main content

AbbVie Türkiye çevirimiçi kullanım hükümleri

Yürürlülük Tarihi: 1/1/2013

Bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri yan kuruluşları ve iştirakleri de dahil olmak üzere, AbbVie tarafından kontrol edilen (birlikte "AbbVie" olarak anılacaktır) ve bu Çevrimiçi Kullanım Hükümlerine bağlantı veren web sitelerine (birlikte "AbbVie" web siteleri olarak anılacaktır) erişiminizi düzenler. Bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri, Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'ne bağlantı vermeyen AbbVie web siteleri, Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet edenler ve AbbVie web sitelerine bağlantı verilen üçüncü şahıslara ait web siteleri için geçerli değildir. AbbVie web sitelerini kullanımınız, bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'ne tabidir.

Yürürlükteki yasalara tabi haklarınızı ihlal etmeden, AbbVie teknolojik gelişmeleri, yasal ve düzenleyici değişiklikleri ve iyi iş uygulamalarını yansıtacak şekilde, bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'ni değiştirme hakkını saklı tutar. AbbVie bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'ni değiştirirse, bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'nin güncellenmiş sürümünde bu değişiklikler yansıtılacaktır ve bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'nin üst tarafındaki yürürlük tarihi güncellenerek bu gibi değişiklikler konusunda bilgilendirileceksiniz. AbbVie web sitelerine erişerek ya da bu web sitelerini kullanarak AbbVie web sitelerine eriştiğinizde görüntüleyebileceğiniz bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'ni okuduğunuzu, anladığınızı ve bu hükümlerin sizi bağladığını kabul etmiş olursunuz. Bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'ni kabul etmez ya da AbbVie web sitelerinden memnun kalmazsanız, tek ve yegane çözümünüz bu AbbVie web sitesini kullanmayı bırakmaktır.

Feragatname:

Aşağıdakileri biliyor ve kabul ediyorsunuz:

AbbVie web sitelerinde ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili en son gelişmeleri ve AbbVie ile ilgili diğer bilgileri sunmak için elimizden geleni yapıyor olsak da, AbbVie web sitelerinde bulunan bilgilerin doğruluğu, geçerliliği ve uygunluğu ile ilgili olarak herhangi bir garanti vermiyoruz. Herkes AbbVie web sitelerinin kullanılması konusunda tüm sorumluluğun ve tüm risklerin kendisine ait olduğunu kabul eder. Bilgiler "OLDUĞU GİBİ" sunulmakta olup, teknik hatalar ya da basım hataları olabilir. AbbVie istediği zaman ve önceden haber vermeksizin, AbbVie web sitelerinde bulunan bilgilere ekleme yapma, bilgileri silme ya da bilgilerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

ABBVIE, ABBVIE WEB SİTELERİNDE YAYINLANAN BİLGİLER YA DA İÇERİK KONUSUNDA HERHANGİ BİR BEYANATTA BULUNMAZ YA DA GARANTİ VERMEZ. ABBVIE BU VESİLEYLE SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET YA DA HAK İHLALİ GARANTİLERİ DE DAHİL OLMAK VE SADECE BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, AÇIK YA DA ZIMNİ, YASALARCA ŞART KOŞULAN, SÖZLEŞMEDEN DOĞAN TÜM BİLDİRİMLERİ VE GARANTİLERİ REDDEDER. ABBVIE HİÇ BİR DURUMDA ABBVIE WEB SİTELERİNİN VE/VEYA ABBVIE WEB SİTELERİNDE YAYINLANAN BİLGİLERİN VE İÇERİKLERİN MEVCUDİYETİNDEN YA DA KULLANIMINDAN KAYNAKLANABİLECEK DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL (KAR KAYBI DA DAHİL), TESADÜFİ YA DA KAZARA HASARLAR DA DAHİL OLMAK VE SADECE BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HER TÜR HASARDAN, BU GİBİ HASARLARA KARŞI ÖNCEDEN UYARILMIŞ OLSA BİLE, SORUMLU OLMAYACAKTIR.

AbbVie üçüncü şahıs sitelere verilen köprü bağlantılar ve bu sitelerden gelen köprü bağlantılar da dahil olmak üzere, üçüncü şahıslardan edinilen bilgilerin doğruluğu, geçerliliği, güncelliği ve uygunluğu konusunda garanti vermez ve bunlardan sorumlu değildir. Aksi AbbVie web sitelerinde belirtilmedikçe, AbbVie bülten panosunda, sohbet odalarında ya da AbbVie web sitelerinde yayınlanan benzer forumlarda üçüncü şahıslar tarafından sağlanan içeriği düzenlemez, sansür uygulamaz ya da kontrol etmez. Bu nedenle, bu gibi bilgiler şüpheli ve AbbVie tarafından onaylanmamış bilgiler olarak kabul edilmelidir.

AbbVie web sitelerinde AbbVie'nin gelecekteki olaylar ve iş dünyasındaki gelişmelere dair mevcut beklentilerini yansıtan, bazı geleceğe dönük ifadeler yer alabilir. Bu geleceğe dönük ifadeler riskler ve belirsizlikler içerir. Asıl gelişmeler ya da sonuçlar ile beklenen sonuçlar arasında büyük farklar olabilir ve bu sonuçlar mevcut araştırma programlarının başarısı, bekleyen ya da gelecekteki klinik denemelerin sonuçları, ürünlerin devam eden pazarlama süreci, tıbbi ürünlerin düzenleyici organlarca onaylanmaları, patentlerinin geçerliliği ve uygulanabilirliği, ticari ilişkilerinin istikrarı ve genel ekonomik koşullar da dahil olmak ve sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir dizi etkene bağlıdır. AbbVie, AbbVie web sitelerini düzenli olarak güncellemeyi planlamaktadır ama herhangi bir içeriği güncelleme yükümlülüğü yoktur.

Kullanımınız:

Aşağıdakileri biliyor, anlıyor ve kabul ediyorsunuz:

AbbVie web sitelerini kullanarak AbbVie web sitelerinde ya da sunucularımızdan herhangi birinde yayınlanan elektronik bilgileri tahrip etmemeyi ya da engellememeyi kabul etmiş oluyorsunuz. Aynı zamanda, AbbVie web sitelerindeki herhangi bir güvenlik özelliğini atlatmaya çalışmamayı ve yürürlükteki tüm yerel, ulusal, federal ve uluslararası yasa, kural ve düzenlemeye uymayı da kabul etmiş oluyorsunuz.

AbbVie web sitelerine yüklediğiniz ya da başka bir vasıtayla ilettiğiniz tüm içeriği kopyalama, görüntüleme, sergileme ya da herhangi bir formatta yayınlama, değiştirme, diğer materyallere dahil etme ya da içeriğinize dayalı olarak türev çalışmalar yapma da dahil olmak ve sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere, Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'ne tabi olarak AbbVie tarafından tercih edilecek şekilde kullanma hakkını AbbVie'ye veriyorsunuz. Yürürlükteki yasanın izin verdiği ölçüde, AbbVie web sitelerine yüklediğiniz ya da başka bir vasıtayla ilettiğiniz içerik üzerinde sahip olduğunuz telif haklarından (varsa) feragat etmiş oluyorsunuz.

Ürün Etiketleri:

Ürün adları, açıklamaları ve etiketleri ABD ya da sizin ikamet ettiğiniz ülkenin dışında, üçüncü bir ülke kaynaklı olabilir. Ürünler her ülkede satılmıyor ya da farklı bir marka adı altında, farklı etkilerde ya da farklı endikasyonlar için satılıyor olabilir. Listelenen ürünlerden birçoğu sadece yerel sağlık hizmetleri uzmanınız tarafından yazılacak reçete ile satın alınabilir. Aksi AbbVie tarafından açıkça belirtilmedikçe ve önceden üzerinde anlaşma sağlanmadıkça, hiçbir AbbVie yöneticisi, aracısı ya da temsilcisi, yan kuruluşları ve iştirakleri AbbVie web siteleri aracılığıyla tıbbi önerilerde bulunmaz, teşhis koymaz, tedavi uygulamaz ya da herhangi bir şekilde hekim-hasta ilişkisi teşkil edecek bir tıbbi hizmet sunmaz.

Fikri Mülkiyet Hakları:

AbbVie ile sözleşmesi olan üçüncü şahıs sağlayıcılar tarafından sağlanan bilgiler haricinde, AbbVie web sitelerinde yayınlanan bilgiler, belgeler ve ilgili grafiklerin ("Bilgiler") mülkiyet hakkı sadece AbbVie'ye aittir. (1) Tüm kopyalarda yukarıda telif hakkı bildiriminin yer alması, (2) Bilgilerin sadece bilgilendirme amaçlı olup ticari değil, kişisel kullanıma yönelik olması, (3) Bilgilerin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi ve (4) bu AbbVie web sitesinde bulunan grafiklerin beraberlerindeki metinlerden ayrı kullanılmaması koşuluyla, Bilgilerin kullanılmasına izin verilmektedir. AbbVie üçüncü şahıs sağlayıcılar tarafından sağlanan içeriklerden sorumlu değildir ve o içeriğin telif hakkı sahibinin iznini almadan bu gibi materyalleri dağıtmanız yasaktır. Yukarıda izin verilen durumlar haricinde, AbbVie'ye ait herhangi bir patent, ticari marka ya da fikri mülkiyet hakkına tabi olarak hiç kimseye, açık ya da zımni, herhangi bir lisans ya da hak verilmemektedir. AbbVie web sitelerindeki herhangi bir AbbVie ticari markası, ticari isim ya da ticari takdim şekli, şirketin ürün ya da hizmetlerini açıklamak haricinde, önceden AbbVie'nin yazılı iznini almadan kullanılamaz.

Gizlilik ve Güvenlik:

AbbVie kendini çevrimiçi gizliliğinizi korumaya adamıştır. Müşterilerimiz ve AbbVie web sitelerini ziyaret edenler açısından gizliliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

AbbVie'nin yetkisiz erişimi ya da engellemeyi önlemek için güvenlik önlemleri olsa da, AbbVie web sitelerine kimlik bilgilerinizi gönderdiğinizde, kesin güvenlik garantisi olmadığını biliyor ve kabul ediyorsunuz. ÇOK DÜŞÜK BİR İHTİMAL OLSA DA, TÜM ÇABALARIMIZA KARŞIN BİR ENGELLEME YA DA YETKİSİZ ERİŞİM OLMASI HALİNDE, ABBVIE BU GİBİ ENGELLEMELER YA DA YETKİSİ ERİŞİMLERDEN YA DA BİR MÜŞTERİNİN YAŞAYABİLECEĞİ HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, TESADÜFİ YA DA SONUÇTA ORTAYA ÇIKACAK ZARARLARDAN (KAR KAYIPLARI DA DAHİL), BU GİBİ ZARARLARA KARŞI UYARILMIŞ OLSA DAHİL, SORUMLU OLMAYACAKTIR. ABBVIE HERHANGİ BİR MÜŞTERİ TARAFINDAN SAĞLANAN BİLGİLERİN ENGELLEMEDEN YA DA YETKİSİZ ERİŞİMDEN MUAF OLACAĞINA DAİR, AÇIK YA DA ZIMNİ, GARANTİ VERMEZ VE SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK KONUSUNDA HERHANGİ BİR ZIMNİ GARANTİ VERMEZ. PAROLASININ GİZLİLİĞİNİ SAĞLAMAK, HER MÜŞTERİNİN KENDİ SORUMLULUĞUDUR.

Sorumluluğun Sınırlandırılması:

AbbVie, AbbVie web sitelerinde verilen, yayınlanan ya da bu web siteleri aracılığıyla başka bir şekilde kullanıma sunulan materyaller, bilgiler ve görüşlerden sorumlu değildir. Bu materyallere, bilgilere ve görüşlere güvenerek üstlendiğiniz risk tamamen size aittir. AbbVie web sitelerinin ya da bu sitelerde yer alan içeriklerin kullanılmasından kaynaklanacak yaralanma ya da zararlardan AbbVie sorumlu değildir.

ABBVIE WEB SİTELERİ, SİTE İÇERİĞİ İLE ABBVIE WEB SİTELERİNDE SAĞLANAN YA DA BU SİTELER ARACILIĞIYLA KULLANIMA SUNULAN ÜRÜNLER VE HİZMETLER, TÜM HATALARI İLE BİRLİKTE, "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. HİÇ BİR DURUMDA, ABBVIE YA DA SATICILARI YA DA İLGİLİ YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI YA DA ARACILARI (BUNDAN SONRA "ABBVIE TARAFLARI" OLARAK ANILACAKTIR) KİŞİSEL YARALANMA, KAR KAYBI YA DA GECİKME, HİZMET KESİNTİSİ, VİRÜSLER, DOSYALARIN YA DA ELEKTRONİK İLETİŞİMLERİN SİLİNMESİ, ABBVIE WEB SİTELERİNDEKİ YA DA SİTE İÇERİĞİNDEKİ İHMALLER YA DA DİĞER HATALAR DA DAHİL OLMAK VE SADECE BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR ÖZEL, DOLAYLI, CEZA GEREKTİREN, TESADÜFİ, CEZAİ YA DA SONUÇTA ORTAYA ÇIKAN HASARLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE, ABBVIE WEB SİTELERİNİN, SİTE İÇERİĞİNİN YA DA ABBVIE WEB SİTELERİ YA DA BAĞLANTI VERİLEN SİTELERDE YA DA BU SİTELER ARACILIĞIYLA SUNULAN HİZMETLERİ KULLANMANIZ YA DA KULLANAMAMIZDAN KAYNAKLANAN YA DA BU DURUMLARLA BAĞLANTILI OLARAK ORTAYA ÇIKAN HERHANGİ BİR HASARDAN, ABBVIE'NİN İHMALİ OLSUN OLMASIN VE ABBVIE BU GİBİ HASARLARIN ORTAYA ÇIKMA OLASILIĞI KONUSUNDA UYARILMIŞ OLSUN OLMASIN, HERHANGİ BİR ŞEKİLDE SORUMLU DEĞİLDİR. Yürürlükte bunun aksini belirten herhangi bir yasa olsun olmasın, AbbVie Web Sitelerinin ya da bu Çevrimiçi Kullanım Hükümlerinin kullanımından kaynaklanan ya da kullanımı ile ilgili dava açıldıktan sonra bir (1) yıl içerisinde başka dava açamayacağınızı kabul ediyorsunuz. LÜTFEN ABBVIE WEB SİTELERİNDE BAŞKA EK YASAL BİLDİRİMLER, FERAGATNAMELER VE DİĞER HÜKÜM VE KOŞULLARIN SÖZ KONUSU OLABİLECEĞİNİ UNUTMAYIN.

Genel:

Bu Çevrimiçi Kullanım Hükümlerinin ve Gizlilik İlkesinin ilgili konusuna göre aramızdaki sözleşmenin tamamını tanımladığını kabul etmektesiniz. AbbVie web siteleri Illinois Eyaleti yasalarına tabi olarak oluşturulmuştur ve işletilmektedir. Illinois Eyaleti yasalarının ilgili zorunlu bir yasa (sizin için geçerli tüketici koruma yasaları gibi) tarafından geçersiz kılındığı durumlar haricinde, bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'nde sağlanan hükümler Illinois Eyaleti yasalarına tabi olacaktır. Yetkili bir mahkeme bu Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'nin herhangi bir maddesinin geçersiz ya da uygulanamaz olduğuna karar verirse, Çevrimiçi Kullanım Hükümleri'nin diğer maddelerinin yürürlükte ve geçerli kalacağını kabul etmiş olursunuz.