Skip to main content

Kızlar Öncü Kızlar Projesi” 2023 Yılında da Devam Ediyor!

Kadınların sosyal yaşamda ve iş hayatında aktif rol almalarını ve fırsat eşitliğini desteklemenin öneminden yola çıkarak, 2022 yılında lise ve üniversite çağındaki genç kızların eğitimlerini desteklemek için TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı)  ile iş birliği başlattık.  Geçen yıl  “Önce Kızlar Öncü Kızlar Projesi” kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde eğitimlerini sürdürmekte zorlanan, lise ve üniversitede okuyan 50 kız öğrencinin eğitimine ve kariyer yolculuklarına destek verdik.  

Gönüllü AbbVie çalışanları da yıl boyunca  kız öğrencilerimize online mentorluk  desteği vererek kariyer yolculuklarına katkı sağladı. 2022 yılı boyunca toplamda 4 online buluşma ile AbbVie gönüllüleri kız öğrencilerine, kariyer planlamaları konusunda önerilerini ve kendi meslekleri hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşarak yol gösterdi.  Ayrıca meslek seçimine karar verme süreçleri, kendini geliştirme ve motive etme yolları, mesleğe katkısı olan sosyal beceriler ve ilgi alanları, yaşam deneyimleri gibi konularda bilgi, deneyim ve görüşlerini de aktardılar.

“Önce Kızlar Öncü Kızlar Projesi” 2023 yılında da eğitime istekli ve imkanı olmayan 30 kız çocuğunun eğitimlerini desteklemeye devam edecek. Bu yıl TOÇEV eğitmenleri etkili iletişim dili, zamanı verimli kullanma ve zaman yönetimi, finansal yönetim, proje hazırlama/sunma/yönetme, yabancı dil kursları, gönüllülük farkındalığı, dijital çağa uygun çalışma prensipleri alanlarında Türkiye’nin farklı illerindeki kız öğrencilere destek olacak. Bu yıl ayrıca çocuklarının ihtiyaçlarını fark etme, beceri ve yeteneklerine yönelik kaynak sağlama ve yönlendirme gibi konularda ebeveyn eğitimleri de programda yer alacak.

Bu yıl yapacağımız işbirliği ile birlikte 2022 yılından bu yana Türkiye’nin farklı illerinde eğitimlerini sürdürmekte zorlanan, lise ve üniversitede okuyan toplam 80 kız öğrencinin eğitimine ve kariyer yolculuklarına destek vermiş olacağız.