Skip to main content

Gizlilik Politikası

Bu Gizlilik Politikası AbbVie (yan kuruluşları ve iştirakleri de dahil) tarafından kontrol edilen ve bu Gizlilik Politikası'na bağlantı verilen web sitelerinde ("AbbVie web siteleri" olarak anılacaktır) bize vermiş olduğunu kişisel bilgileri nasıl işleme aldığımızı açıklamaktadır. Bu Gizlilik Politikası'nda AbbVie web sitelerinde tanımlama bilgileri ve benzeri teknolojilerle diğer belirli teknik ve web'de gezinme bilgilerinin toplanması süreci de açıklanmaktadır.

Bu Gizlilik Politikası AbbVie (yan kuruluşları ve iştirakleri de dahil) tarafından kontrol edilen ve bu Gizlilik Politikası'na bağlantı verilen web sitelerinde ("AbbVie web siteleri" olarak anılacaktır) bize vermiş olduğunu kişisel bilgileri nasıl işleme aldığımızı açıklamaktadır. Bu Gizlilik Politikası'nda AbbVie web sitelerinde tanımlama bilgileri ve benzeri teknolojilerle diğer belirli teknik ve web'de gezinme bilgilerinin toplanması süreci de açıklanmaktadır. Kullanım Koşulları.

Lütfen AbbVie web sitelerini kullanmadan ya da bize kişisel bilgilerinizi göndermeden önce, bu Gizlilik Politikası'nı okuyun.

Kişisel Bilgi Toplama

Bu Gizlilik Politikası "kişisel bilgileri" nasıl tanımlamaktadır?

"Kişisel bilgiler" sizi tanımlayan ya da sizi tanımlamak için makul ölçülerde kullanılabilecek ve AbbVie web sitelerine gönderilen ve/veya AbbVie web siteleri tarafından toplanan ve erişilebilir bir form içinde AbbVie tarafından muhafaza edilen bilgiler anlamına gelir. Kişisel bilgilere örnek olarak adınız, posta adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız verilebilir.

AbbVie çevrimiçi ne tür bilgiler toplamaktadır?

  • Sizin Gönderdiğiniz Kişisel Bilgiler: AbbVie, sizin AbbVie web sitelerindeki veri alanlarına girdiğiniz kişisel bilgileri toplar. Örneğin, çeşitli konularda bilgi edinmek, AbbVie programlarına kayıt yaptırmak, AbbVie müşteri hizmetlerine başvurmak ya da AbbVie anketlerine yanıt vermek için adınızı, posta adresinizi, e-posta adresinizi ve/veya başka bilgileri verebilirsiniz. Gizliliğinizi korumak için, AbbVie'ye sizden özellikle istenmeyen herhangi bir bilgiyi vermemelisiniz.*

  • Belirli Diğer Teknik ve Web'de Gezinme Bilgilerinin Pasif Olarak Toplanması: AbbVie web siteleri, siz aktif bir şekilde bu gibi bilgileri vermeden, sizin AbbVie web sitelerini ziyaretlerinizle ilgili bilgiler toplayabilir. Bu bilgiler arasında tarayıcı türünüz ve diliniz, işletim isteminiz, İnternet Protokolü (IP) adresiniz, AbbVie web sitesini ziyaret etmeden önce ve sonra ziyaret ettiğiniz sitelerin URL'leri, AbbVie web sitesine ulaşmanızı sağlayan web araması ve AbbVie web sitesinde görüntülediğiniz web sayfaları ile reklamlar ve tıklattığınız bağlantılar yer alabilir. Bu bilgiler tanımlama bilgileri, İnternet etiketleri ve web işaretleri gibi teknolojiler kullanılarak toplanabilir. İnternet tarayıcınız da az önce ziyaret ettiğiniz web sitesinin URL'si ve bilgisayarınızda kullanılan tarayıcı sürümü gibi bilgilerden bazılarını AbbVie web sitelerine otomatik olarak iletir.

AbbVie "hassas" Kişisel Bilgileri topluyor mu?

AbbVie web siteleri aracılığıyla bazı yargı çevrelerinde veri gizliliği yasaları uyarınca "hassas" olarak kabul edilebilecek, sağlıkla ilgili bilgiler gibi kişisel bilgileri, sadece sizin izin vermeniz halinde toplar. AbbVie bu gibi bilgileri işleme almak için yerel yasalarca şart koşulan ek önlemleri alacaktır. Bunlara ek olarak, AbbVie yan kuruluşları ya da iştirakleri de, bu gibi bilgilerle ilgili yerel özel ya da sosyal beklentileri karşılamak için önlemler alabilir. Bize hassas kişisel bilgilerinizi vererek AbbVie'ye bu bilgileri toplama, aktarma, depolama ve işleme alma izni vermiş oluyorsunuz.

AbbVie verdiğim kişisel bilgileri nasıl kullanıyor?

AbbVie, AbbVie web siteleri aracılığıyla sağladığınız kişisel bilgileri, sorularınıza yanıt vermek ve size etkili bir müşteri hizmetleri sunmak için kullanır. Bu kişisel bilgileri size AbbVie ürün ve hizmetleri ile ilgili bildirimler alma fırsatı sunma, sizi ürünlerimizle ilgili düzenlenen anketlere davet etme ya da sizi özel promosyonlar konusunda bilgilendirme gibi iş amaçlarına yönelik olarak da kullanabiliriz.

AbbVie bir AbbVie sitesinde vermiş olduğum kişisel bilgileri, benimle ilgili başka kişisel bilgilerle birleştirecek mi?

  • AbbVie bir müşterinin AbbVie web sitelerinden birinde verdiği kişisel bilgileri, aynı müşterinin diğer AbbVie web sitelerinde verdiği kişisel bilgilerle birleştirebilir.
  • AbbVie bize çevrimiçi verdiğiniz kişisel bilgileri, çevrimdışı kayıtlarımızla birleştirebilir.
  • AbbVie biz vermiş olduğunuz kişisel bilgileri, üçüncü şahıslar tarafından doğrudan bize verilen kayıtlarla birleştirebilir.

Bu birleştirilen bilgileri AbbVie web sitelerini ve AbbVie ürünlerini daha iyi tasarlamamıza, size bilgileri ulaştırmamıza, pazarlama ve araştırma etkinliklerimizi geliştirmemize ve diğer şirket departmanlarına destek olmamıza yardımcı olması için kullanırız.

AbbVie'nin benimle ilgili kişisel bilgileri toplama ve kullanma şekliyle ilgili ne gibi seçeneklerim var?

AbbVie web sitelerindeki formlara ya da veri alanlarına kişisel bilgi girmemeyi tercih ederek AbbVie'nin sizinle ilgili aldığı kişisel bilgilerin miktarını ve türünü daima sınırlandırabilirsiniz. Bazı çevrimiçi hizmetlerimiz yalnızca bize ilgili kişisel bilgilerinizi vermeniz halinde sağlanmaktadır. AbbVie web sitelerinin diğer bölümlerinde ilginizi çekebilecek indirimler, promosyonlar ve ek hizmetler için iletişim listemize katılmak ya da bu listeden çıkmak isteyip istemediğiniz sorulabilir.

AbbVie kişisel bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşıyor mu?

Bir ürün serisi ya da bölümün satışı ya da aktarımı ya da ortak pazarlama programı ile bağlantılı durumlar haricinde, AbbVie kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslara satmaz ya da kullanım izni vermez.

AbbVie kişisel bilgilerinizi AbbVie'nin ortak ürün ya da hizmet pazarladığı ya da ortak olarak bir program ya da etkinlik yürüttüğü üçüncü şahıslarla paylaşabilir. Kişisel bilgilerinize erişmesi gereken başka bir şirketle birlikte yürütülen bir programa kayıt yaptırıyorsanız, AbbVie sizi bilgilendirir. AbbVie kişisel bilgilerinizi AbbVie için şirket etkinlikleri yürütmeleri amacıyla AbbVie'nin sözleşme imzaladığı satıcılarla da paylaşabilir. AbbVie kişisel bilgilerinizi şirket etkinliklerimizde bize yardımcı olan satıcılarla paylaşırsa, AbbVie bu satıcılardan kişisel bilgilerinizi gizli tutmalarını ve kişisel bilgilerinizi sadece AbbVie için kullanmalarını şart koşacaktır. Bunlara ek olarak, AbbVie bir ürün serisi ya da departmanını satması ya da devretmesi ile bağlantılı olarak, kişisel bilgilerinizi üçüncü bir şahısla paylaşabilir ve böylece, alıcı size bilgi ve hizmet sunmaya devam edebilir.

AbbVie ulusal güvenlik sorunlarını hedef alma amaçlı ya da yasaların gerektirdiği durumlarda, devlet yetkililerinden gelen resmi bilgi taleplerine yanıt vermek için kişisel bilgilerinizi açıklama hakkını saklı tutar.

AbbVie dahilinde kimler benimle ilgili kişisel bilgilere erişebilecek?

Kişisel bilgilere sınırlı sayıda AbbVie çalışanı erişebilir. Biz çalışanlarımızı gizliliğin önemi ve müşteri verilerinin uygun ve güvenli bir şekilde işleme alınması ve yönetilmesi konularında eğitiriz.

AbbVie kişisel bilgileri nasıl koruyor?

AbbVie kişisel bilgiler toplayan her bir web sayfasının güvenliğini sağlar ama İnternet üzerinde iletilen kişisel bilgilerin gizliliği garanti edilemez. Özellikle sağlığınızla ilgili kişisel bilgiler olmak üzere, kişisel bilgilerinizi İnternet üzerinde iletirken, çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. AbbVie kişisel bilgilerinize yetkisiz üçüncü şahısların erişemeyeceğini garanti edemez; bu nedenle, kişisel bilgilerinizi AbbVie web sitelerine iletirken, bunun yararlarını ve risklerini değerlendirmelisiniz.

Bunlara ek olarak, bu Gizlilik Politikası'nın kapsadığı AbbVie web sitelerinde, AbbVie tarafından kontrol edilmeyen ya da AbbVie Gizlilik Politikasına tabi olmayan bir web sitesine yönlendirildiğinizde, bir uyarı görüntülenecektir. Bu durumda, kişisel bilgilerinizi vermeden önce, bu gibi üçüncü şahıslara ait web sitelerinin gizlilik ilkelerini kontrol etmeniz gerekir.

AbbVie kişisel bilgileri farklı yargı mercilerine aktarıyor mu?

AbbVie verileri dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan güvenli sunucularda depolar. Lütfen bize verdiğiniz ya da AbbVie web sitelerini kullanmanız sonucunda elde ettiğimiz bu bilgilerin işleme alınabileceğini ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere, ikamet ettiğiniz ülkelerden başka ülkelere aktarılabileceğini unutmayın. Bu gibi ülkelerdeki gizlilik ve veri koruma yasaları, ikamet ettiğiniz ülkedeki yasalara denk olmayabilir. AbbVie web sitelerini kullanarak ya da bize bilgilerinizi vererek bu gibi ülkelerde bu bilgilerin toplanmasına, depolanmasına ve işleme alınmasına izin vermiş oluyorsunuz.

AbbVie çocukların gizliliğini nasıl koruyor?

AbbVie, AbbVie web sitelerinde çocuklardan (biz "çocukları" 13 yaşından küçükler olarak tanımlıyoruz) bilinçli şekilde herhangi bir kişisel bilgi toplamaz ya da kullanmaz. Biz çocukların ürünlerimizi sipariş etmelerine, bizimle iletişim kurmalarına ya da çevrimiçi hizmetlerimizden herhangi birini kullanmalarına bilinçli bir şekilde izin vermeyiz. Bir ebeveynseniz ve çocuğunuzun bize bilgilerini verdiğini fark ettiyseniz, lütfen aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak bizimle iletişim kurun ve biz de, bu sorunu çözmek için sizinle birlikte çalışalım.

Kişisel bilgilerimi nasıl düzeltebilirim ya da mevcut müşteri kayıtlarından nasıl silebilirim?

Yerel yasalar uyarınca, kişisel bilgilerinizi mevcut müşteri kayıtlarımızdan silmemizi ya da kişisel bilgilerinizde değişiklik yapmamızı talep edebilirsiniz. Lütfen aşağıda belirtilen yöntemlerden birini kullanıp bizimle iletişim kurarak bize isteklerinizi iletin. Kayıt tutma amaçlarımıza yönelik olarak, ticari işlemlerle ilgili vermiş olduğunuz belirli kişisel bilgileri muhafaza edeceğiz.

Tanımlama Bilgileri ve Diğer İzleme Teknolojilerinin Kullanılması

AbbVie web siteleri neden "tanımlama bilgileri" ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyor?

"Tanımlama Bilgisi" bir AbbVie web sitesine eriştiğinizde, web sunucumuzun bilgisayarınıza gönderdiği bir dosyadır. Bu dosya bilgisayarınızda depolanır. Kişisel bilgilerinizi bir AbbVie web sitesindeki forma ya da veri alanına girdikten sonra, AbbVie o web sitesinin sık ziyaret ettiğiniz bölümleri ve tercih ettiyseniz, kullanıcı adınız gibi kişisel tercihlerini "hatırlamasına" olanak sağlamak için tanımlama bilgilerini ve diğer belirli teknolojileri kullanabilir.
Pasif bilgi toplama teknolojileri AbbVie'nin daha iyi hizmet sunmasına, tüketici tercihlerine dayalı olarak siteleri özelleştirmesine, istatistikleri derlemesine, eğilimleri analiz etmesine ve AbbVie web sitelerini yönetmesine ve geliştirmesine olanak sağlayarak AbbVie web sitelerini daha kolay kullanmanızı sağlar. AbbVie web sitelerinin belirli özellikleri, pasif bilgi toplama teknolojileri kullanılmadan çalışmaz.

www.allaboutcookies.org adresini ziyaret ederek de, kişisel tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

AbbVie web sitelerinde ne tür tanımlama bilgileri ve izleme teknolojileri kullanılıyor?

  • AbbVie web sitelerinde "oturum" tanımlama bilgileri kullanılır: Oturum tanımlama bilgileri web tarayıcı penceresinden çıktıktan ya da bilgisayarınızı kapattıktan sonra silinen geçici bilgi parçacıklarıdır. Oturum tanımlama bilgileri örneğin web sitelerimizde daha rahat gezinilmesi, ziyaretçilerin uygunsuz durumlarda bilgi vermelerinin engellenmesi (site belirtilen parametrelerin dışında, önceki yaş ya da ülke girişlerini "hatırlar" ve sonra yapılacak değişiklikleri engeller) ve toplu istatistiksel bilgilerin toplanması için kullanılır.
  • AbbVie web sitelerinde "kalıcı" tanımlama bilgileri kullanılabilir: Kalıcı tanımlama bilgileri bilgisayarınızın sabit diskine yerleştirilen ve siz tanımlama bilgisini silmedikçe orada kalan, daha kalıcı bilgi parçalarıdır. Kalıcı tanımlama bilgileri daha önce verdiğiniz belirli bilgilerin (örneğin parolalar) alınması, web sitesi ziyaretçilerinin hangi bölümlerin daha faydalı bulduğunun belirlenmesine yardımcı olunması ve web sitesinin tercihlerinize dayalı olarak devamlı özelleştirilmesi gibi amaçlara yönelik olarak bilgisayarınızda bilgi depolar. Bu site tarafından yerleştirilen kalıcı tanımlama bilgileri, sadece siz kayıt yaptırır ya da sitede verdiğiniz kişisel bilgilerin muhafaza edilmesi iznini verirseniz, kişisel bilgilerinizi barındırabilir. Diğer durumlarda, sitemizin sunucusu sadece sizin tanımlama bilgilerinize sahip tanımlanmayan bir ziyaretçinin siteye geri döndüğünü düşünür.
  • AbbVie web siteleri "web işaretleri" (İnternet etiketleri, tek piksellik GIF'ler, net GIF'ler ve görünmez GIF'ler olarak da bilinir) kullanabilir: Web işareti görüntülenen sayfaları ya da açılan mesajları izlemek için kullanılan, bir web sayfasındaki ya da e-posta mesajındaki küçük bir grafiktir. Web işaretleri web sitesi sunucusuna ziyaretçinin bilgisayarının IP adresi ve tarayıcı türü gibi bilgileri verir. Web işaretleri insanları sitemize getiren çevrimiçi reklamlara ve sitemizin farklı sayfalarına yerleştirilebilir. Web işaretleri bize bir sayfanın kaç kez açıldığı ve hangi bilgilere danışıldığı ile ilgili bilgileri sağlar.

AbbVie'nin tanımlama bilgisi ve diğer izleme teknolojilerini kullanması ile ilgili olarak ne gibi seçeneklerim var?

AbbVie web sitelerinde tanımlama bilgisi ve diğer izleme teknolojilerinin kullanımını etkinleştirme ya da devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır. Bu seçeneklerin size sunulma şekli ve bu tercihlerin yapılma süreci, web sitesinden web sitesine değişiklik gösterebilir.

Bazı AbbVie web sitelerinde, sizden o sitede tanımlama bilgisi ve/veya diğer izleme teknolojilerinin kullanımına doğrudan izin vermeniz istenebilir. Sitenin işleyişi ve talep ettiğiniz hizmetlerin verilmesi için gerekli tanımlama bilgileri, siz izin vermiş olsanız da olmasanız da çalışmaya devam edecektir. Siz açıkça izin vermediğiniz sürece, diğer tanımlama bilgisi ve izleme teknolojisi türleri devre dışı bırakılacaktır. Sonuç olarak, siz açıkça izin vermeyi tercih etmedikçe, sitenin işlevselliği azalabilir.

Bazı AbbVie web sitelerinde, sitenin işleyişi açısından gerekli olmayan tanımlama bilgilerinin ya da diğer izleme teknolojilerinin kullanılmasını istemediğinizi belirtmenizi sağlayan tercih soruları ya da kutuları olabilir. Bu geri çevirme seçeneğini tercih ederseniz, sonuç olarak sitenin işlevselliği azalabilir.

Bazı İnternet tarayıcıları tanımlama bilgisi ve diğer izleme teknolojileri kullanımını sınırlamanıza ya da devre dışı bırakmanıza olanak sağlamaktadır. Lütfen bunun nasıl yapılacağı ile ilgili yönergeler için İnternet tarayıcınız tarafından sağlanan bilgilere başvurun (genellikle "Yardım" menüsünde bulunur).

İletişim Bilgileri ve Güncellemeler

AbbVie ile nasıl iletişim kurabilirim?

Bize vermiş olduğunuz kişisel bilgilerin kullanımı, değiştirilmesi ya da silinmesi ile ilgili sorularınız olması halinde ya da gelecekte AbbVie şirketinden ya da belirli bir AbbVie programından gelecek haberleri almak istemiyorsanız, lütfen ziyaret etmekte olduğunuz web sitesindeki "Bize Ulaşın" bağlantısını tıklatarak ya da e-posta göndererek bizimle iletişim kurun [email protected] . Buna alternatif olarak, aşağıdaki adrese mektup da gönderebilirsiniz.

AbbVie
Attention: Public Affairs
1 N Waukegan Rd
North Chicago, IL 60064
United States

AbbVie ile kuracağınız tüm iletişimlerde, lütfen kayıt için kullandığınız e-posta adresini (varsa), kişisel bilgilerinizi verdiğiniz web sitesinin adresini ya da AbbVie programını (örneğin AbbVie.com, vb.) ve isteğiniz ile ilgili ayrıntılı açıklamayı dahil edin. Kişisel bilgilerinizin silinmesini, değiştirilmesini ya da düzeltilmesini istiyor ve bizimle e-posta ile iletişim kuruyorsanız, lütfen e-postanın konu satırına "Silme Talebi" ya da "Değiştirme/Düzeltme Talebi" yazın. Tüm makul taleplere en kısa sürede yanıt vermek için elimizden geleni yapacağız.

AbbVie'nin bu politikayı güncelleyip güncellemediğini nasıl öğrenebilirim?

Yürürlükteki yasalara tabi haklarınızı ihlal etmeden, AbbVie teknolojik gelişmeleri, yasal ve düzenleyici değişiklikleri ve iyi iş uygulamalarını yansıtacak şekilde, bu Gizlilik Politikası'nı önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar. AbbVie bu gizlilik uygulamalarını değiştirirse, Gizlilik Politikası'nın güncellenmiş sürümüne bu değişiklikler yansıtılacak ve bu Gizlilik Politikası'nın üst tarafındaki yürürlük tarihi güncellenerek bu gibi değişiklikler konusunda bilgilendirileceksiniz.