Skip to main content

AbbVie Gönüllüleri TOÇEV’li Çocukların Bisiklet Heyecanına Ortak Oldu

İstanbul, Haziran 2019 – Global biyofarma şirketi AbbVie, tüm AbbVie ülkelerinde 10-14 Haziran tarihlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği Olasılıklar Haftasında, çalışanlarıyla beraber bu kez çocukların yaşamlarına dokunacak bir etkinlik düzenledi.  Bu etkinlik kapsamında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV)
ile iş birliği yapan AbbVie Türkiye, 289 çalışanının katılımıyla İstanbul’da
25 çocuğun bisiklet hayalini gerçekleştirdi. 

Global biyofarma şirketi AbbVie’nin 2014 yılında tüm dünyada başlattığı çalışan gönüllülüğü programı Olasılıklar Haftası, her yıl daha fazla AbbVie çalışanının dahil olduğu projelerle devam ediyor. 2018
yılında tüm dünyada 50’den fazla ülkede, 9 binin üzerinde çalışanın, 37 bin saatten fazla zaman ayırdığı Olasılıklar Haftasında bu yıl AbbVie Türkiye, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliğiyle gerçekleştirdiği gönüllülük aktivitesinde 25 çocuğun bisiklet heyecanına ortak oldu. Aktivite kapsamında 289 AbbVie gönüllüsü 25 ekibe ayrıldı, etkin bir takım çalışmasıyla demonte bisikletlerin parçalarını birleştirdi ve bu bisikletleri süsleyip hediye ettikleri çocuklara birer mektup yazdı. AbbVie gönüllülerinin sevinci, aktivite alanına çocukların katılması ile birlikte ikiye katlandı. Bisikletlerini alan çocuklar, AbbVie Gönüllüleri ile birlikte keyifli dakikalar geçirdi. AbbVie çalışanları ‘’Olasılıklar Haftası’’ ile ilgili heyecanlarını ve duygularını #AbbVieGivesBack hashtag’i ile sosyal medyadan paylaştı. 

AbbVie Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Figen Şamdancı, “AbbVie olarak misyonumuz; dünya çapında yenilikçi, hasta odaklı, spesifik tedavilere odaklanan ve sürekli yeni tedaviler geliştiren biyofarma şirketi olmak. Topluma faydalı olabilecek her alanda çalışmalar yapmaya özen gösteriyoruz. Bu sene de AbbVie Türkiye olarak “Olasılıklar Haftası” heyecanımızı TOÇEV ile birlikte yaşadık. Bu bisikletlerin çocukların yaşamlarında özel bir anı olarak kalacağını ve bu yaz tatillerini keyiflendireceğini düşünüyoruz” dedi. 

TOÇEV Hakkında 

1994’te “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktığı yolda, okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklarımıza tüm eğitim hayatları boyunca maddi - manevi destek veriyor. Her çocuğu birey olarak kabul edip, onların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyor.

25 yıldır, Türkiye’de eğitimle ilgili sorunların çözümü için çalışan TOÇEV, değerli destekçilerinden aldığı güçle, binlerce çocuğun eğitimini destekliyor, hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle milyonlarca çocuğun hayatında farklı konularda
farkındalık oluşturuyor. 25 yılda, 7 milyonun üstünde çocuğun hayatına dokunmuş olmanın gururunu yaşıyor, aynı hız ve istekle çalışmalarına devam ediyor.