Skip to main content

AbbVie’ye Kurumsal İtibar Araştırmasından İki Önemli Başarı

  • AbbVie, İngiltere merkezli araştırma ve danışmanlık kuruluşu PatientView’in hasta dernekleri ile gerçekleştirdiği “İlaç Sektörünün Kurumsal İtibarı” araştırmasında kurumsal itibarı en iyi ikinci şirket seçilirken, cilt hastalıkları hasta derneklerinin perspektifinden ise hasta odaklı yaklaşıma sahip en etkili şirket seçildi. 

İSTANBUL, 11 Eylül 2018 – Dünya çapında yenilikçi, hasta odaklı, spesifik tedavilere odaklanan, sürekli yeni tedaviler geliştiren global biyofarma şirketi AbbVie, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. 

Son olarak, 21. yüzyılda sağlık hizmetlerini değiştiren ve alınan sağlık kararlarında göz önünde bulundurulması gerekenleri belirlemek amacıyla “hastaları anlamak mottosu” ile yola çıkan İngiltere merkezli araştırma ve danışmanlık kuruluşu PatientView’in gerçekleştirdiği “İlaç Sektörünün Kurumsal İtibarı” araştırması sonuçları açıklandı.  Dünya genelinde 95 ülkeden 1.330 hasta derneği ile gerçekleştirilen araştırmaya 46 ilaç şirketi katıldı. AbbVie, araştırmada üst üste dördüncü defa kurumsal itibarı en iyi ikinci şirket seçildi.

AbbVie Cilt Hastalıkları Hasta Dernekleri için Hasta Odaklı Yaklaşıma Sahip En Etkili Firma Seçildi

AbbVie, PatientView’in cilt hastalıkları hasta dernekleri ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre de hasta odaklı yaklaşımıyla en etkili şirket seçildi. 52 hasta grubunun katıldığı çalışmada ayrıca AbbVie “Hasta Dernekleri ile Etkin İletişim” kuran şirketler arasında ise 2. sırada yer aldı. 

AbbVie Türkiye Genel Müdürü Dr. Mete Hüsemoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz AbbVie olarak hastaların hayatında fark yaratmak için hasta yolculuğunun tamamına yönelik çalışmalar yürütüyoruz ve işimizin merkezine hastaları koyuyoruz. AbbVie’de dermatoloji alanında araştırma-geliştirme çalışmalarımız ile psöriyazis ve atopik dermatit olmak üzere immün-aracılı ciddi hastalıklarla yaşayan hastaların karşılanmamış kritik ihtiyaçlarını çözmek için çalışmalarımız sürüyor. Hastalar bizim en önemli paydaşlarımız arasında yer alıyor. Onların bizim hakkımızdaki geri bildirimleri çok değerli” dedi.

TR/ABV/0718/0962