Skip to main content

AbbVie 4. Defa Türkiye'nin 'En İyi İşvereni' Oldu

  • Global biyofarma şirketi AbbVie, Great Place To Work Enstitüsü® tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ araştırmasında üst üste 4’üncü kez ödüle layık görüldü. 2018 yılı sonuçlarına göre AbbVie, 250-500 çalışan kategorisinde Türkiye’nin “En İyi İşvereni” seçildi ve Pharma’nın En İyi İşvereni Sektör Özel Ödülü ile Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’ne layık görüldü.

İSTANBUL, 4 Mayıs 2018- Great Place to Work Enstitüsü® dünyada 37 yıldan beri, her yıl 16 milyonun üzerinde çalışanı temsil eden 7.000’den fazla kuruluşla çalışarak en iyi işverenleri ödüllendiriyor. Bu kapsamda Türkiye’de de 6 yıldır Great Place to Work Enstitüsü® tarafından yapılan ‘’En İyi İşverenler’’ araştırmasının 2018 yılı sonuçları açıklandı. Değerlendirilen 162 firma arasından 32 şirket ödüle layık görüldü.

4 Mayıs 2018 tarihinde Wyndham Grand Levent’te düzenlenen ödül töreninde, dünyanın en ciddi ve karmaşık sağlık sorunlarına yönelik çözümler geliştirmeye odaklanmış global biyofarma şirketi AbbVie, sağlık alanında hizmet veren şirketler arasında 1. oldu.  250-500 çalışan kategorisinde “En İyi İşveren” seçildi. Ayrıca Pharma’nın En İyi İşvereni Sektör Özel Ödülü ile Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’ne layık görüldü.

AbbVie Türkiye Genel Müdürü Mete Hüsemoğlu aldıkları ödülle ilgili şu açıklamalarda bulundu: ‘’Great Place To Work Enstitüsü® tarafından 4 yıldır üst üste Türkiye’de ve ilaç sektöründe “En İyi İşveren” listesine girmekten dolayı son derece gururluyuz. Bu başarının bizi en çok sevindiren tarafı, en karmaşık sağlık sorunlarına yenilikçi çözümler geliştirme anlayışımızın yanında, insan odaklı yönetim anlayışımızın da kurumsal hedeflerimizin en üst basamaklarında durduğunu kanıtlamış olmamız. Tüm dünyada geçerliliği olan Great Place to Work® sonuçları, şirketimizin bu konuda attığı adımlara ışık tutuyor. AbbVie olarak, çalışanların ihtiyaçlarına odaklı, samimi bir çalışma ortamı yaratmak ve çalışanlarımızın gelişimine her anlamda destek olmak bizim için çok önemli. Layık görüldüğümüz bu ödülün mutluluğuyla, yenilikçi vizyonumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.”

Great Place to Work® Enstitüsü Avrupa Hakkında

Great Place to Work® Enstitüsü Avrupa, Avrupa genelindeki ülkelerde yapılan En İyi İş Yerleri anketlerine katılan şirketler arasından Avrupa’daki En İyi Çok Uluslu İş Yerleri'ni seçmektedir. Ülke genelinde yapılan anketler, çalışan anketi Trust Index© ve yönetim anketi Culture Audit© sonuçlarını bir araya getiren aynı temel metodolojiye sahiptir. Çalışanların düşünceleri bu değerlendirmenin en önemli unsurudur.

TR/ABV/0418/0681