Skip to main content

AbbVie 7. Kez Türkiye’nin “En İyi İşvereni” Seçildi

İstanbul, Mayıs 2021- AbbVie Türkiye, Great Place To Work Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ araştırmasında, bu yıl tüm sektörleri kapsayan 250 – 500 çalışan sayısına sahip şirketler kategorisinde 4. oldu.

AbbVie Türkiye Genel Müdürü Dr. Mete Hüsemoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada; ‘’Great Place To Work Enstitüsü tarafından 7 yıldır üst üste Türkiye’de ve ilaç sektöründe “En İyi İşveren” listesine 
girmekten dolayı son derece gururluyuz. Bu başarının bizi en çok sevindiren tarafı, en karmaşık sağlık sorunlarına yenilikçi çözümler geliştirme anlayışımızın yanında, insan odaklı yönetim anlayışımızın da kurumsal hedeflerimizin en üst basamaklarında durduğunu kanıtlamış olmamız. Geçtiğimiz yıl Allergan’ın AbbVie’ye katılması sonrası büyüyen şirketimizde, çalışanların ihtiyaçlarına odaklı, samimi bir çalışma ortamı yaratmak ve çalışanlarımızın gelişimine her anlamda destek olmak bizim için çok önemli. Layık görüldüğümüz bu ödül sonrasında da, yenilikçi vizyonumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.” 

Dr. Mete Hüsemoğlu ayrıca; “AbbVie’nin yüksek insan odağı ve çalışan memnuniyetini önceliklendiren, her bir çalışanımızın katkısı ile birlikte oluşturup yaşattığımız kültüründe; güvene, açık iletişime ve şeffaflığa dayalı bir yaklaşım hâkim. Bizi bugüne taşıyan kocaman bir aile olmamızın değerini de bu tür zorlu süreçlerde daha derinden anlıyor ve hissediyoruz. Tüm dünya oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. COVID-19 salgını ile mücadele sürecinde AbbVie Türkiye olarak çalışanlarımızın bütünsel “iyilik” halleri, çalışan mutluluğu ve motivasyonuna yönelik pek çok uygulamayı hayata geçirdik. Güçlü dijital altyapımız ve teknolojimizle iş yapış süreçlerimizi içinde bulunduğumuz dönemin koşullarına göre hızla adapte ediyoruz. Bu seneki Great Place to Work Anketi’nde çalışanlarımızın %94’ü burada çalışmaktan ve birlikte gerçekleştirdiğimiz işlerden gurur duyduklarını söylerken, çalışanlarımızın %97’si şirkete yeni katılan bir çalışanın burada hoş karşılandığını söylüyor. Layık görüldüğümüz bu ödüller de bakış açımızın doğruluğunu teyit ediyor ve bizi daha ileri bir noktayı hedeflemek adına motive ediyor.” diye konuştu.   

Great Place To Work Enstitüsü tarafından 7. kez Türkiye'nin En İyi İşvereni seçilen AbbVie Türkiye “Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ araştırmasında yıllar içerisinde pek çok ödül kazandı. Daha önce 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında da çeşitli kategorilerde 
ödüllere layık görülen AbbVie Türkiye, Great Place To Work Enstitüsü’nden bugüne kadar toplam 17 ödül aldı. 

TR-ABBV-210056