Türkiye - TÜRKÇE ÜLKE SEÇİN  SÜRDÜRÜLEBİLİR SAĞLIK BİLİMSEL TOPLANTILAR

AbbVie olarak; gelişmiş bilimi, deneyimli bir ilaç şirketinin olanakları ve tutkusuyla birleştirerek dünyanın en zorlu sağlık sorunlarını çözmek ve insanların hayatlarında iz bırakmak için çalışıyoruz. Bu amaç için yaptığımız tüm çalışmalar ile ilgili basın bültenlerine buradan ulaşabilirsiniz.


Haziran 2018

AbbVie çalışanları “Olasılıklar Haftası” nda eğitimi desteklemeye devam ediyor

AbbVie, tüm dünyada aynı anda kutlanan “Olasılıklar Haftası”nda bu sene de Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile işbirliği yaptı. 85 AbbVie çalışanı İstanbul, Ankara ve İzmir’de 3 okulun önceden belirlenen ihtiyaçlarını karşıladı. 


Mayıs 2018

AbbVie 4. Defa Türkiye’nin “En İyi İşvereni” Oldu

AbbVie, Great Place To Work Enstitüsü® tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ araştırmasında üst üste 4’üncü kez ödüle layık görüldü. 2018 yılı sonuçlarına göre AbbVie, 250-500 çalışan kategorisinde Türkiye’nin “En İyi İşvereni” seçildi ve Pharma’nın En İyi İşvereni Sektör Özel Ödülü ile Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’ne layık görüldü.

 


Şubat 2018

Hidradenit (HS) kadınlarda daha sık görülüyor

Toplumda köpek memesi hastalığı olarak bilinen, koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında, kronik ağrılı iltihapla birlikte ortaya çıkan Hidradenit kadınlarda erkeklere göre 2 ila 5 kat daha fazla görülüyor. 


Şubat 2018

Kronik hastaların yaklaşık yüzde 30’u ilaçlarını almayı unutuyor

İlaç Bilincini Geliştirme ve Akılcı İlaç Derneği tarafından, AbbVie’nin koşulsuz katkılarıyla yapılan “Türkiye’de Kronik Hastalıklarda Tedavi Uyumu” araştırmasına göre hastaların yüzde 30’u unuttukları için, yüzde 5’i de bilinçli olarak ilaçlarını düzenli olarak almıyor.

 


Şubat 2018

Üç aydan uzun süren ve dinlenmek ile geçmeyen bel ağrısına dikkat

İnflamatuvar bel ağrısında erken tanının önemine dikkat çeken uzmanlar, 40 yaşın altında ve 3 aydan uzun süren bel ağrısı yaşayan kişileri , bir romatoloji uzmanına gitmeleri konusunda uyarıyor

 


Şubat 2018

Minik Kalpler Sağlıklı Yaşam Atölyesi

7-14 Şubat Doğuştan Kalp Hastalıkları Farkındalık Haftası’nda Çocuk Kalp Vakfı ve AbbVie, doğuştan kalp hastalığı olan çocukları ve ailelerini Minik Kalpler Sağlıklı Yaşam Atölyesi’nde bir araya getirerek çocuklara keyifli bir gün armağan etti.


Ocak 2018

AbbVie Türkiye’ye AVA Digital Awards’tan Platin Ödül

AbbVie Türkiye, sosyal medya bilinçlendirme çalışmalarıyla uluslararası bir iletişim ödül programı olan ve dijital iletişimin mükemmelliğini takdir eden AVA Digital Awards’ta platin ödüle layık görüldü.


Aralık 2017

AbbVie’den İBH’nın ABC’si

Toplumsal bilinci artırmak, hastalar ve ailelerine hastalık hakkında ihtiyaç duydukları bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekleri güvenilir bir kaynak sağlayabilmek üzere AbbVie Türkiye YouTube hesabı altında İBH'nın A,B,C'si adlı bir platform hazırladı.


Aralık 2017

AbbVie “Yılın En İyi Farkındalık Projesi” ödülünü aldı

AbbVie’nin desteğiyle hayata geçirilen ve inflamatuvar bel ağrısıyla ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen “Bel Ağrısına Sırtını Dönme’’ projesi, Türkiye’nin Sağlık Ödülleri olan Doktorclub Award’da Yılın Sağlık Sanayisi Ödülleri kategorisinde Yılın en iyi eğitim/bilinçlendirme/farkındalık projesi ödülüne layık görüldü.


Kasım 2017

AbbVie’ye “Dünyanın En İyi İşvereni” ödülü

AbbVie, Great Place To Work Enstitüsü® tarafından düzenlenen ‘’Dünyanın En İyi İşverenleri 2017’’ araştırmasında ödüle layık görüldü.


Kasım 2017

'Romatoid artrit hastaları için endüstri ürünleri tasarımı projesi' uluslararası bir başarı daha elde etti

AbbVie’nin desteği, Türkiye Romatoloji Derneği ve Romatizma Hastaları Bilgilendirme ve Destekleme Derneği’nin (Romaturka) katkıları ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin katılımı ile hayata geçirilen 'Romatoid Artrit Hastaları için Endüstri Ürünleri Tasarımı Projesi' Türkiye’ye bir başarı daha getirdi. 


Kasım 2017

AbbVie, gençlerin eğitimi için koştu

AbbVie, İstanbul’da gerçekleşen Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na çalışanları ile birlikte katıldı. AbbVie, bu proje ile 2 bin 500 gencin eğitimine destek oldu.


Kasım 2017

AbbVie 'Hidradenit (HS) Hastaları için Medikal Giysi' projesi ile Felis Ödülü aldı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ETAM Endüstri Ürünleri Tasarımı Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilen Hidradenit (HS) Hastaları için Medikal Giysi Projesi, MediaCat Felis Ödülleri Sağlık İletişimi’nde En iyi Bilinçlendirme/Farkındalık Kampanyası Ödülü’ne layık görüldü.


Eylül 2017

AbbVie gönüllüleri bu defa eğitim için seferber oldu

'Olasılıklar Haftası' kapsamında tüm dünyadaki çalışanlarını harekete geçiren AbbVie’nin gönüllüleri bu defa eğitime destek olmak amacıyla seferber oldu.


Eylül 2017

AbbVie, Dow Jones’ta yine lider

AbbVie, şirketlerin sürdürülebilirlik performansını değerlendiren Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde biyoteknoloji sektöründe bu yıl da birinci oldu. 


Eylül 2017

Hepatit C’ye karşı ‘Kendinizi Test Edin’

Dünya genelinde her yıl 350 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan hepatit C ile ilgili kapsamlı bilgiye www.hepatitcsizyasam.com internet sitesinden ulaşabilir; hepatit C riskine ilişkin sitedeki “Kendinizi Test Edin” online testi uygulayabilirsiniz.


Temmuz 2017

Kansere kadar gidebilen sinsi hastalık: Hepatit C

Dünyada her yıl 1.34 milyon insanın ölümüne sebep olan viral hepatitler (özellikle hepatit B ve hepatit C) HIV/AIDS, tüberküloz ve sıtmadan daha büyük küresel bir sağlık sorunu olarak kabul ediliyor. 


Haziran 2017

AbbVie ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Hidradenit hastalarına özel medikal giysi tasarladı.

AbbVie ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ETAM Endüstri Ürünleri Tasarımı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Hidradenit hastaları için işbirliğine imza attı.


Mayıs 2017

AbbVie’ye 'Pharma’nın En İyi İşvereni Sektör' ödülü

AbbVie, Great Place To Work Enstitüsü® tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2017’’ araştırmasında üst üste 3’üncü kez ödüle layık görüldü. 


Nisan 2017

'Romatoid Artrit Hastaları için Endüstri Ürünleri Tasarımı Projesi' Lizbon’da ödül aldı

AbbVie’nin desteği, Türkiye Romatoloji Derneği ve Romatizma Hastaları Bilgilendirme ve Destekleme Derneği’nin (Romaturka) katkıları ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin katılımı ile hayata geçirilen 'Romatoid Artrit Hastaları için Endüstri Ürünleri Tasarımı Projesi' Türkiye’ye ödül kazandırdı.

Ayrıl abbvie.com.tr

Erişmek istediğiniz AbbVie İnternet sitesi, belirtildiği gibi belirli bir ülkede ya da ülkelerde yaşayanlara yöneliktir. Bunun sonucunda, sitede farmasötik ürünler ya da diğer ürünler veya bunların kullanımları konusunda yer alan bilgiler başka ülkelerde ya da bölgelerde onay almamış olabilir. Eğer sitenin yönelik olduğu ülkelerin dışında bir ülkede yaşıyoranız, lütfen yerel AbbVie şirketinize danışıp kendi ülkenize uygun ürün bilgilerini alınız.

Erişmek istediğiniz AbbVie Internet sitesi bulunduğunuz ülkedeki dilden farklı bir dilde olabilir.

Erişmek istediğiniz AbbVie Internet sitesi ekran boyutunuza göre optimize edilememektedir.

Bu AbbVie sitesine erişim sağlamaya devam etmek istiyor musunuz?

ABBVIE.COM.TR 'DEN ÇIKIŞ

ABBVIE.COM.TR 'DEN ÇIKIŞ

Sitemizin bu bölümü sağlık çalışanları içindir. (Doktor, Eczacı ya da Diş Hekimi) Sağlık çalışanı olduğunuzu onaylamak ve devam etmek için "Devam" tuşuna basınız; eğer sağlık çalışanı değilseniz, lütfen "Geri" tuşuna basınız.

Erişmek istediğiniz ürüne özel internet sitesi ekran boyutunuza göre optimize edilememiş olabilir.

Bu ürüne özel internet sitesine devam etmek istiyor musunuz?

ABBVIE.COM.TR 'DEN ÇIKIŞ

ABBVIE.COM.TR 'DEN ÇIKIŞ

Sitemizin bu bölümü sağlık çalışanları içindir. (Doktor, Eczacı ya da Diş Hekimi) Sağlık çalışanı olduğunuzu onaylamak ve devam etmek için "Devam" tuşuna basınız; eğer sağlık çalışanı değilseniz, lütfen "Geri" tuşuna basınız.

Erişmek istediğiniz ürüne özel internet sitesi ekran boyutunuza göre optimize edilememiş olabilir.

Bu ürüne özel internet sitesine devam etmek istiyor musunuz?